WITAM-KILKA SŁÓW O MNIE

 

 

Witam na stronie mojej hodowli 

Mam na imię Joanna , Hodowlą Psów Rasowych zajmuję   się od 2009 roku .

Psy towarzyszą mi do dzieciństwa , od bezdomnych przytulanych na osiedlowej ławce do tych które są ze mną teraz i będą zawsze , nie wyobrażam sobie zycia bez tych istot , uwielbiam ich dotyk ,obecność , zaufanie jakim nas dażą i bezinteresowną miłość .Kocham wszystkie ale uwielbiam kilka ras -owczarki niemieckie ( kiedys nastanie ten dzień ) nowofundlandy -spełniło się i mamy jedną sunię Wasabi no ale oczywiście Labradory .

Hoduję na psach wyhodowanych przeze mnie , ciągnąc linie jakie lubię ale tez posiadam kilka suk importowanych z Rosji czy z Włoch .

Hodowla jest nieodłaczną częścią mojego życia a nie dodatkiem do niego , uczy ona pokory , daje mi wiele radości , to jest pasja ,jednak tez stawia czasem w trudach , które muszę pokonać , jest to bowiem "praca " na zywych istotach . Staram się byc wsparciem dla opiekunów moich psich dzieci ale też stawiać sprawy jasno -są to żywe stworzenia , które odczuwają tak jak my i też mogą miec problemy ze zdrowiem. Oczywiście hodujemy dokonując jak najlepszego  doboru pod względem zdrowia a takze exterieru oraz charakteru a cenę jaką płaci się za szczenię to własnie za ta pracę . Nie ma gwarancji na dyspalazję czy inne wady niewidoczne w okresie szczenięcym. Sami nie mamy takowej kupując psy z innych hodowli . Stawiam duzy nacisk na prawiłowe prowadzenie psa zarówno w zakresie zywnienia jak i wychowania . Tu zawsze równiez służe radą i pomocą , jestem z wykształcenia treserem psów ...no i jakos tam intuicyjnie dogaduje się z psami , kto mnie zna to wie :)

Moja hodowla ma juz kilku emerytów -kazy pies dożywa u nas swoich ostatnich chwil w spokoju i opiece .

 

 

To chyba tyle ... od zawsze psiara ale nie stawiam psa na 1 miejscu , raczej człowieka i jego relacje z dobrze ułozonym psem , który ma być towarzyszem dającym radość a nie udrękę . Wiele tu zależy od wiedzy , szkoleń do  czego zawsze serdecznie zachęcam. 

Nazwa hodowli oczywiście symbolizuje miejsce pod Tęczowym Mostem, którym odeszło wiele bliskich mojemu sercu psów i wierzę w to, że gdzies tam się  kiedys spotkamy , nie ma bowiem dwóch takich samych psów .. każdy  jest  czy był wyjątkowy ... bo nasz i kochany ...tym akcentem kończę i życzę każdemu miłych chwil z naszymi psimi przyjaciółmi  a szczególnie Labciami :)  

Szczególy do kontaktu <<<klik 

Szczenięta <<<klik 

A to mój najukochanszy psiak Summer